Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pojisteni  (Přečteno 49633 krát)
cejsi



Karma: 0
Příspěvků: 11


« : Říjen 19, 2016, 10:01:03 am »

Zdravim,

potreboval bych poradit ohledne pojistek a pojistoven.
Zacatkem roku se budeme stehovat do vlastniho bydleni a s tim bych chtel rodinu zajistit, kdyby se nahodou neco stalo.
Z toho co jsem nasel by bylo idealni(nektere samozrejme povinne) mit uzavrene tyto pojistky:

- Gebäudeversicherung
- Berufsunfähigkeitsrente     
- Krankentagegeld - od 7.tydne neschopnosti, pak prestava platit zamestnavatel
- Unfallversicherung - pro pripad tezkeho urazu s invalidnim duchodem a jednorazovou platbou
- Risikolebensversicherung - pro pripad smrti
- PrivatSchutz – Privathaftpflicht, Hausrat und Gebäude – pojistka „na blbost“

Neznate nekoho, kdo by mi s pojistkami poradil?

Zatim jsem byl u Alianz, kde mi prisli castky za pojisteni dost vysoke.
Pristi tyden mam schuzku u HUKu.

Diky

Jakub
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Říjen 19, 2016, 10:11:54 am »

Osobně se řídím zásadou, pojišťovat se jen proti rizikům, která člověk není schopen sám ustát. Protože jinak - už z principu pojišťovnictví - uděláš mínusový kšeft. Navíc ta pojištění opravdu jsou drahá  (obzvlášť "Berufsunfähigkeit"; +kapitálové životní považuji za čistou zlodějinu) a finančně se jimi sešněruješ natolik, že naprosto ztratíš finanční svobodu. Tím spíš, jestli správně hádám, že k tomu budeš splácet i hypotéku.

Mně by spíš zajímalo, co, kde přibližně a v jakém cenovém rozmezí jste zakoupili...Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
cejsi



Karma: 0
Příspěvků: 11


« Odpověď #2 : Říjen 19, 2016, 11:16:31 am »

Poslal jsem ti SZ
Zaznamenáno
Alterego



Karma: -14
Příspěvků: 66


« Odpověď #3 : Říjen 19, 2016, 02:59:18 pm »

Berufsunfähigkeit bych nepodcenoval, zvlast pokud nekdo je jediny zivitel rodiny s detmi, anebo vydelava 60% a vice rodinnych prijmu.
Prece jenom nahoda je blbec a skoncit na vozejku nebo nedej boze zahynout treba na silnici (pri soucasnem provozu !) znamena dostat dalsi
tri, ctyri lidi do vaznych problemu a privodit jim tezky socialni pad. Spolu s nesplacenym kreditem to muze rovnou skoncit prodejem domu ci bytu.
To zhruba kilo mesicne (bez sporeni !) neni zas tolik a nez deti vyrostou a neni splacena aspon pulka kreditu to je urcita ochrana proti nejhorsimu.
Potom hned vypovedet.


Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #4 : Říjen 20, 2016, 11:19:53 am »

Souhlasím s tim ,,mrzoutem starým" nejen kvůli vlastní zkušenosti. .. Mrknutí
Přecejenom byt nemocný a chudý (v tomhle případe vystěhovány  a odkázaný na dávky) je ta z horších variant a to by si asi nepřál nikdo a všechny ostatní varianty taky...

Taky by me  zajímalo více detailů Mrknutí
Možná i někoho dalšího koho nebaví platit nájemné stejné nebo vyšší, než je splátka hypotéky. .

Našli jste nabídku lepší než ve ,,sve" bance ?
Co to obnáší ?? Kde ?
Co jste koupily a na jake detaily je dobrý dat pozor při vyřizování ??
Jak dlouho to trvalo a co bylo potřeba ??
Nejde to nějak jednodušeji popsat ??
Dík. J.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #5 : Říjen 20, 2016, 04:19:05 pm »

Zdravim,

potreboval bych poradit ohledne pojistek a pojistoven.
Zacatkem roku se budeme stehovat do vlastniho bydleni a s tim bych chtel rodinu zajistit, kdyby se nahodou neco stalo.
Z toho co jsem nasel by bylo idealni(nektere samozrejme povinne) mit uzavrene tyto pojistky:

- Gebäudeversicherung
- Berufsunfähigkeitsrente     
- Krankentagegeld - od 7.tydne neschopnosti, pak prestava platit zamestnavatel
- Unfallversicherung - pro pripad tezkeho urazu s invalidnim duchodem a jednorazovou platbou
- Risikolebensversicherung - pro pripad smrti
- PrivatSchutz – Privathaftpflicht, Hausrat und Gebäude – pojistka „na blbost“

Neznate nekoho, kdo by mi s pojistkami poradil?

Zatim jsem byl u Alianz, kde mi prisli castky za pojisteni dost vysoke.
Pristi tyden mam schuzku u HUKu.

Ano, ceny Allianz jsou jedny z nejvyšších. Není potřeba platit tolik, když jsou ty levnější ( střední třída ) - třeba HUK. Nejlevnějším bych nedůvěřoval co se životnosti pojišťovny týká. Plnit při nehodě by mohli, ale pokud za tři roky krachnou, je to na zvážení, zda se u takové pojišťovny pojistit.

Jinak ze tvého popisu soudím, že ti někdo udělal důkladnou masáž - pořádně tě vystrašil. Normální lidi žijou bez všech těchto ocasovin ( pojištění ), a taky žijou. Krmíš tím jen příživníky. Má být jedna jediná pojišťovna, a pak by odpadlo kšeftaření, starání se lidí, ceny by byly průhledné a srozumitelné ( protože by to bylo pro každého stejné ), ... Ale za to mě nemyslící označují jako komunistu ...
Prostě některé věci musejí být státní ( voda, školy, pojišťovna na všechno, železnice + telekom ( aby byly nějaké penízky do státní pokladny ), a pokud chce někdo červený jogurt nebo zelený, prosím, ať si připlatí. Jak je ctěná libost.
Zaznamenáno
cejsi



Karma: 0
Příspěvků: 11


« Odpověď #6 : Říjen 21, 2016, 07:43:42 am »

Souhlasím s tim ,,mrzoutem starým" nejen kvůli vlastní zkušenosti. .. Mrknutí
Přecejenom byt nemocný a chudý (v tomhle případe vystěhovány  a odkázaný na dávky) je ta z horších variant a to by si asi nepřál nikdo a všechny ostatní varianty taky...

Taky by me  zajímalo více detailů Mrknutí
Možná i někoho dalšího koho nebaví platit nájemné stejné nebo vyšší, než je splátka hypotéky. .

Našli jste nabídku lepší než ve ,,sve" bance ?
Co to obnáší ?? Kde ?
Co jste koupily a na jake detaily je dobrý dat pozor při vyřizování ??
Jak dlouho to trvalo a co bylo potřeba ??
Nejde to nějak jednodušeji popsat ??
Dík. J.

Co to obnasi...u nas to byl 1 rok, kdy jsme jezdili na prohlidky.
Ze zacatku jsme uvazovali i o stavbe noveho domku.
Jak se to dela v cechach, ze se hodne veci dela svepomoci, tak to tu moc nefunguje. Jelikoz clovek musi nejdriv zafinancovat pozemek a dalsi veci, tak proste financovani od banky potrebuje a to obnasi placeni paralelne hypoteky a najmu, cemuz jsem se chteli vyhnout.

Potom jsme se byli x-krat podivat na vzorove domy v Poingu (http://www.bauzentrum-poing.de/) . Mame v supliku asi pet nabidek na stavbu baraku. Tam by ta stavba byla celkem rychle hotova (relativne malo paralelnich splatek), ale v nasi cemove hladine by jsme dosahli jen na drevostavby.

Drevostavby se tu hure prodavaji (z naseho usudku po 1 roku hledani) a jednou az se budeme vracet zpet do CR, tak se nam zdala lepsi investice do zdeneho baraku, i kdyz starsiho.
Z toho duvodu jsme dalsiho trictvrte roku hledali starsi (do 15let), ale zachovaly zdeny dum.


Pokud clovek najde na Immobilien atd. nejakou nemovitost, mel by i souhlas od banky, ze muze financovat, neznamena to, ze vam to ten clovek proda - nastava stejna situace, jako pri pronajmu - tzn. na jednu nemovitost(mluvim o nemovitostech okolo 300 000€) je x zajemcu a pak je na majiteli a na vas, jak se k tomu postavite.
U nas zabralo, ze jsme prihodili k cene 5000€ a barak nam prodavajici prodal.
Co nam delalo problemy, tak cas na rozmysleni, jestli rict ano barak vezmeme, nebo to nechame. Protoze,kdyz se tu zavaha o par dnu, tak prodavajici necha barak nekomu jinemu, kdo ma vyrizene financovani...atd....
Proto je dulezite mit od banky potvrzeni, ze vam poskytne uver (nechate si ho udelat na prvni nemovistost, kterou navstivite) a potom uz muzete rikat, ze mate potvrzene financovani na castku xxx od banky.
Potom to jde uz rychle. Poslete bance podklady (viz. dole), banka to schvali, posle penize a muzete bydlet :-)

My jsme nakonec financovali u sve valstni banky (HVB).
Samozrejme jsme to porovnavali i s jinymi, ale nase banka nam nabidla nejlepsi financovani. - mame fixaci na 20 let
Nase osobni bankerka je Ceska, takze i komunikace byla vynikajici. Pracuje tu v bankovnictvi jiz nekolik let a jsme s ni hodne spokojeni.
Pokud by chtel nekdo kontakt, napiste, poslu.





folgende Unterlagen brauche ich zur Kreditprüfung:

 
•Aktuelle Ausweiskopie Vorder- und Rückseite
•Letzten 3 Gehaltsabrechnungen
•Gehaltsabrechnung 12/2014 und 12/2013
•Nachweis zu Kindergeld (Kopie Kontoauszug)
•Nachweis Guthaben/Wertpapiere/Sparbücher/Depot

Objektunterlagen

 
•Kaufvertragsentwurf
•Satz Baupläne
•Bau und Ausstattungsbeschreibung
•Wohn- und Nutzflächenberechnung
•Aktueller Lageplan
•Aktueller Grundbuchauszug
•Objektfotos innen und außen
•Nachweis Gebäudeversicherung


Jakub
« Poslední změna: Říjen 21, 2016, 09:13:32 am od cejsi » Zaznamenáno
cejsi



Karma: 0
Příspěvků: 11


« Odpověď #7 : Říjen 21, 2016, 07:46:13 am »

Zdravim,

potreboval bych poradit ohledne pojistek a pojistoven.
Zacatkem roku se budeme stehovat do vlastniho bydleni a s tim bych chtel rodinu zajistit, kdyby se nahodou neco stalo.
Z toho co jsem nasel by bylo idealni(nektere samozrejme povinne) mit uzavrene tyto pojistky:

- Gebäudeversicherung
- Berufsunfähigkeitsrente     
- Krankentagegeld - od 7.tydne neschopnosti, pak prestava platit zamestnavatel
- Unfallversicherung - pro pripad tezkeho urazu s invalidnim duchodem a jednorazovou platbou
- Risikolebensversicherung - pro pripad smrti
- PrivatSchutz – Privathaftpflicht, Hausrat und Gebäude – pojistka „na blbost“

Neznate nekoho, kdo by mi s pojistkami poradil?

Zatim jsem byl u Alianz, kde mi prisli castky za pojisteni dost vysoke.
Pristi tyden mam schuzku u HUKu.

Ano, ceny Allianz jsou jedny z nejvyšších. Není potřeba platit tolik, když jsou ty levnější ( střední třída ) - třeba HUK. Nejlevnějším bych nedůvěřoval co se životnosti pojišťovny týká. Plnit při nehodě by mohli, ale pokud za tři roky krachnou, je to na zvážení, zda se u takové pojišťovny pojistit.

Jinak ze tvého popisu soudím, že ti někdo udělal důkladnou masáž - pořádně tě vystrašil. Normální lidi žijou bez všech těchto ocasovin ( pojištění ), a taky žijou. Krmíš tím jen příživníky. Má být jedna jediná pojišťovna, a pak by odpadlo kšeftaření, starání se lidí, ceny by byly průhledné a srozumitelné ( protože by to bylo pro každého stejné ), ... Ale za to mě nemyslící označují jako komunistu ...
Prostě některé věci musejí být státní ( voda, školy, pojišťovna na všechno, železnice + telekom ( aby byly nějaké penízky do státní pokladny ), a pokud chce někdo červený jogurt nebo zelený, prosím, ať si připlatí. Jak je ctěná libost.

do ted jsem bez tech pojistek take zil, ale jakmile ma clovek doma tehotnou manzelku a jednoho prcka, premysli jinak a chtel by rodinu zabezpecit, kdyby nahodou...
Nikdo me nevystrasil, mam svou vlastni hlavu :-)
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #8 : Říjen 21, 2016, 02:53:14 pm »

Podle tvého předcházejícího příspěvku jsem to pochopil, ale přesto to varování, protože ve stresu nebo spěchu člověk udělá snáze chybu. Tak abys ji neudělal.  Mrknutí
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #9 : Říjen 22, 2016, 12:15:00 am »

Díky Jakube, vyčerpávající odpověď  Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München