Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Kurz nemeckeho jazyka  (Přečteno 35566 krát)
George85



Karma: 4
Příspěvků: 82



« : Září 20, 2016, 01:45:57 pm »

Ahoj, doporucite nekdo skolu nebo instituci na intenzivni kurz nemeckeho jazyka a za rozumne penize? Slysel jsem, ze na to stat i neco prispiva, nebo ze pak zpetne neco vrati, pri uspesnem absolvovani zaverecneho testu. Popr. kde se o nejaky statni prispevek zada? Mate s timto nekdo aktualni zkusenost?
Jedna znama to mela napriklad proplacene cele od pracaku, ale uz je tady delsi dobu. Moje pritelkyne (Ceska), je tu nahlasena teprve od kvetna letosniho roku, takze necelych 5 mesicu.. Melo by napr. nejaky smysl prihlasit ji zde na pracovni urad a pres ten treba zaridit nejaky kurz?
Dekuji za rady a doporuceni..
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #1 : Září 20, 2016, 07:26:03 pm »

"doporucite nekdo skolu nebo instituci na intenzivni kurz nemeckeho jazyka a za rozumne penize? "

Volkshochschule

"Slysel jsem, ze na to stat i neco prispiva, nebo ze pak zpetne neco vrati, pri uspesnem absolvovani zaverecneho testu."

Také jsem o tom slyšel, a jedna holka mi to teď potvrdila.
Zeptej se ohledně toho v Jobcenter ( nebo si tam zavolej: 0800 / 4 5555 00 ). Nebo toho, kdo ty peníze vrací ( stát ?, v podobě Jobcenter ? ). Ten to musí vědět přesně.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #2 : Září 20, 2016, 11:13:14 pm »

Trochu jsem na stránkách Volkshochschule ( VHS ) pohledal, a vyšlo mi z toho, že pokud máš nárok na nějakou podporu či příspěvky od státu ( ALG II, Kindergeld, Wohngeld atd. ), bude ti zlevněno i školné ve VHS. Nikoliv zápisné, ale cena za vyučovací hodiny ( které ale tvoří velkou část celkové částky ). Ve výši zhruba 50 %. Takže je nejlepší zavolat si do dvou nejbližších VHS, kolik to ve tvém případě je přesně.

Přečti si zde, kdo má nárok: https://www.berlin.de/vhs/volkshochschulen/friedrichshain-kreuzberg/service/buchen-bezahlen/#5 a hledej přitom slovo 'Ermäßigung'.


A pokud uděláš na konci úspěšně zkoušky, vrátí ti asi polovinu. Ale zase: to ti řeknou ve VHS. Snad by mohli umět i anglicky, pokud tvoje holka neumí německy dobře.


A když už jsme u těch slev, tak tady je úplná nabídka pomoci pro lidi v Berlin, kteří mají nižší příjmy:

http://www.beratung-kann-helfen.de/service/berlin-pass-und-mehr.html

Podobné to bude i v München.
« Poslední změna: Září 21, 2016, 12:10:02 am od Lenke » Zaznamenáno
George85



Karma: 4
Příspěvků: 82



« Odpověď #3 : Září 22, 2016, 01:50:58 pm »

Diky za prispevky Mrknutí
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #4 : Září 23, 2016, 10:57:38 pm »

Rádo se stalo.   Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München