Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en

Stran: 1 [2]   Dolů

Autor Téma: zdravotní pojištění - AOK, TK?  (Přečteno 42042 krát)
fiaton

« Odpověď #15 : Duben 15, 2015, 04:20:01 pm »

moc děkují,teď  si připadám  jako encyklopedie,když vím tolik věci. Úsměv
Zaznamenáno
Thomas330

« Odpověď #16 : Duben 27, 2015, 01:32:17 pm »

zdravím, chtěl bych se  zeptat ohledně zdrav. pojištění, z první práce kterou sem v DE měl měl zaměstnavatel přihlásil u AOK (Dresden) v té době jsem měl vollzeit, od prvního dubna mám novou práci na teilzeit, a na minijob sem zůstal ve staré firmě, ted jsem však psal mé pojištovně, jestli je možné jít k zubaři v čr, a díky tomu jsem se v odpovědi dočetl, že mi u nich pojištění k poslednímu březnu skončilo tj. ke dni výpovědi ve staré firmě. Ted bohužel nevím, kde jak a zda jsem zdravotně pojištěn. Díky za jakoukoli radu
Zaznamenáno
pavlasei

« Odpověď #17 : Duben 28, 2015, 08:23:17 pm »

Za me jen TK, velmi dobre zkusenosti
Zaznamenáno
kleena

« Odpověď #18 : Duben 29, 2015, 03:52:05 pm »

k poslednímu březnu skončilo tj. ke dni výpovědi ve staré firmě. Ted bohužel nevím, kde jak a zda jsem zdravotně pojištěn.
ač bych to nečekal, tak ale pokud tě odhlásili a pojišťovna ti pojistku jen tak zrušila, nejspíš nejsi pojištěn nikde, což mimochodem není povoleno. Stejně jako v ČR, máš i tady povinnost být pojištěn (pokud se jí nenecháš zprostit, což ale nelze NIKOMU doporučit - tedy pokud to není některý z bratří Albrechtů apod.)

Jsi přihlášen na pracáku a pobíráš podporu? Pokud ano, byl bys automaticky pojištěn přes pracák.

Pokud ne, a každopádně než začneš pracovat - vyber si pojišťovnu svého srdce - já osobně mám také TK, zajímavá je např. i Mobil Oil - a jdi se tam přihlásit. Budeš muset platit nějaké pojistné, ale pokud aktuálně nemáš příjmy, bude to něco malého. A až začneš pracovat, sděl novému zaměstnavateli, kde jsi pojištěn, on jim nahlásí, že u něj pracuješ a začne ti svůj díl pojistného platit.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jahoda2010

« Odpověď #19 : Duben 30, 2015, 11:25:14 am »

ač bych to nečekal, tak ale pokud tě odhlásili a pojišťovna ti pojistku jen tak zrušila, nejspíš nejsi pojištěn nikde, což mimochodem není povoleno.
Áno, ale presne tak sa to robí, v momente uplynutia výpovednej lehoty ťa odhlásia (zo zdrav. poistenia) a moc sa nestarajú o to, že nie si zrovna nikde poistený ...
Zaznamenáno
orhydeus

« Odpověď #20 : Červenec 26, 2015, 07:25:57 am »

mam dotaz k pojistovne,

jde o to zda kdyz mi vse vyrizuje zamestnavatel, tak jak dostanu karticku pojistence nebo neco podobneho? Nevim jak to funguje a nemam tuseni. Velice Vam dekuji

vse jsem si vyridil na dalku po mailu a jedu do nemecka jiz za tyden a to hned do prace.

Diky za radu
Zaznamenáno
jirike

« Odpověď #21 : Červenec 26, 2015, 07:29:35 am »

Karticka prijde postou na uvedenou adresu Mrknutí
Zaznamenáno
fiaton

« Odpověď #22 : Červenec 27, 2015, 07:58:32 am »

nevíte o někom na AOK,kdo mluví český?Kdekoliv v Bavorsku.děkuji
Zaznamenáno
jirike

« Odpověď #23 : Červenec 27, 2015, 11:29:03 am »

Hledej ve starsich prispevcich.
Nevim jestli z Bavorska, ale urcite tady nejaky cas přispíval nejaky zamestnanec AOK, na temata AOK a pojištění. ..
Zaznamenáno
Poldis

« Odpověď #24 : Srpen 05, 2015, 05:00:11 pm »

Ve Furth im Waldu je kancelář speciálně pro český pracovníky. Je tam jedna pani co se učí česky. Byl jsem teda u ni asi před rokem a to už se celkem snažila mluvit česky. Teď si myslim, že to bude ještě o dost lepší. Mrknutí
Zaznamenáno
fiaton

« Odpověď #25 : Srpen 05, 2015, 08:26:53 pm »

Poldis děkují,pokud by si věděl o někom ve Waidenu tak dej vědět
Zaznamenáno
jelis

« Odpověď #26 : Květen 15, 2018, 08:34:23 am »

Ahoj, budu se stehovat do Nemecka za praci a rad bych si nechal moznost navstev ceskych lekaru. V CR budu mit porad trvaly bydliste. Tady na strankach se pise, ze ta moznost je pouze u AOK. Znamena to tedy ze TK, ktera se mi libi vic, mi formular E106 neda? Nebo tomu rozumim spatne? Diky
Zaznamenáno
jel1

« Odpověď #27 : Květen 18, 2018, 09:17:03 am »

Tak zacneme tim ze v Nemecku mas dve moznosti se zdravotne pojistit.
1. Moznost je soukrome pojisteni (kdyz mas plat nad myslim 59000€) rocne ci jedes na zivnostensky list
2. Moznost statni pojistovna bud povine ci dobrovolne kdyz by jsi podle platu mohl vzit take bod 1. K tomotu bodu patri take pojistovny obrovskych firem pro jejich zamestnance , ktere jsou ale take castecny otevreny pro verejnost.

K bodu 2 patri jak AOK tak TK a jeste hodne jinych. To co jsem zde zatim cetl je tak trochu pravda a trochu ne. Kazdopadne by jsi nemel nekde jit jen protoze se ti to libi. Jedna vec je totiz take fakt ze ne vsechny stoji stejne. Rozdily nejsou giganticke ale jsou. Kdyz zamestnavateli nereknes kde se chces pojjistit tak te asi automaticky pojisti pres AOK.

Pojisteni v cizine v EU samozrejme musi nabizet vsechny. Mimochodem je z hlediska pojistovny absolutne nezajimave kde mas trvale bydliste. Platis tam kde pracujes.

Jinak se vrele da doporucit dodatecne pojisteni na zuby. A to nejen proto ze sprostredkovavat pojisteni je cast meho zamestnani :-)) Jinak jestli mas zajem vedet vice tak se ozvi. Ale v podstate kdyz jdes k jakekoliv statni tak nic nepokazis.

Ja jsem osobne jiz leta pojisten u TK, zena je soukrome..... vse ma sve vyhody a nevyhody.

Je zajste dosti pojisteni ci prilezitosti statne dotovaneho sporeni o ktere se musis starat vice.
« Poslední změna: Květen 18, 2018, 09:52:53 am od jel1 » Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2014

lern | englisch lernen| französisch lernen| italienisch lernen| tschechisch lernen| kroatisch lernen| schwedisch lernen| amerikanisches englisch lernen| sprachkurs shop| dänisch lernen| serbisch lernen| russisch lernen| sprachenlernen24 shop| polnisch lernen| niederländisch lernen| Sprachkurse| Kindersprachkurse| sprachen lernen online| spanisch sprachkurs| türkisch lernen| portugiesisch lernen| norwegisch lernen| spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk