Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 10591967 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #660 : Leden 09, 2014, 07:59:25 am »

Jirike aky si naivny len ...pozna pripad kedy jeden emigrant sa dostal do financnych tazkosti nemal na najom atd okamzite mu posielali vyhrazne listy do 3mes ho vystahovali nebyt socialky skonci na ulici...vravel mi nieco strasne ako sli ponom...to iste aj zdravotka.,..dokym platis im peniaze si dobri...akonahle si dlhsie chory posielaju ti vyhrazne listy a podobne.....nemas tu nic odzite zijes tu na dakom oblaciku a myslis si ze v akom spravodlivom svete na zapade si sa ocitol....az raz ztoho precitnes...mas dake roky ale si naivny uplne.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #661 : Leden 09, 2014, 08:02:28 am »

Dorotka napisala


"nejsou tu exekutorske hyjeny ktere vezmou majetek rodicum kdyz se jejich dite nekde zadluzi" A na to jsi přišel jak??? To ani v ČR není možné :-) Koukám, že s exekutory tady většina asi budete mít z ČR zkušenosti. :-). Věř tomu, že exekutoři jsou i tady a když budeš dlužit, taky ti všechno seberou. V ČR jde spíš o vysoké poplatky a o to, že jsou trošku ostřejší. Ale myslím, že není to tak dlouho, v Německu zastřelil dlužník exekutora, který ho přišel vystěhovat z bytu, tak to se v ČR ještě nestalo. A advokátní služby v Německu zdarma? Nepovídej. Možná, pokud jsi tady tzv. socka, ale to samé máš i v ČR, můžeš si tam požádat advokátní komoru, pokud nemáš příjmy atd. Je to hodně, hodně podobné v obou zemích, jen pár vychvalovačů si myslí, že tu má něco extra. Nemá, je to normální život člověka, který sice víc vydělá, ale zase má vyšší náklady. Pravda, zbyde mu pár eur navíc než v ČR. Je to ale samozřejmě individuální-podle toho, kolik kdo v ČR vydělával, někdo víc někdo málo.



Suhlas...idealisti ktori si nieco na zapade zidealizovali a maju problem vnimat realitu...pockaj len prides do financnych problemov v nemecku a nedajboze pojdu po tebe exukutori jirike potom uvidis tu nahorku prichut zapadu...na tom sa len musi clovek smiat ako si cudzinci idealizuju cudzie zemy a na svoje kydaju.Hnus.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #662 : Leden 09, 2014, 08:08:18 am »

To jste teda v ČR museli vydělávat hodně málo, když tady máte 2,5 x více

Ty se tady porad neohanej, cos vydelala, inteligentni osobo, staci, co jsme videli tady. Nämlich, ze nemas ani rezervu, abys mohla zaplatit 500 Euro pokuty. A bud rada, ze jsi jeste tady, jak uz jsem jednou psala, v Cechach by se soukromi exekutori s tebou nemazlili. V Nemecku pracuji pod statem, tam nemusi za kazdou cenu trhnout na dluznikovi majlant, chovaji se uplne jinak. O tom, kolik lidi spachalo za tu dobu, co tihle lapkove v Cechach maji prakticky neomezenou moc,  ze zoufalstvi sebevrazdu, ci skoncilo "pod mostem" kvuli par korunam, samozrejme prehled nemas, ze?
 
« Poslední změna: Leden 09, 2014, 08:14:45 am od Diddi » Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #663 : Leden 09, 2014, 08:57:42 am »

taky ti všechno seberou.

LZES!!!!!!



ok, nechají ti, základní věci k životu, což by měli i v ČR. Moje kamarádka žije v Německu už 15 let a dostala se do velkých dluhů a nikdo se tu s ní nemazlí, jen si to nemaluj a má malé děti
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #664 : Leden 09, 2014, 09:03:02 am »


To jste teda v ČR museli vydělávat hodně málo, když tady máte 2,5 x více

Smích Smích Smích
Proc si to myslis ? Z ceho vychazis ??
Dalsi z Tvych dedukci ? Mrknutí
Uz sem to tady psal, pokud je to pro Tebe tak dulezite, jiste si to najdes.

a nejsi to ty co jsi psal, že pracujete od nevidím do nevidím, manželka chodí ještě po večerech uklízet, máte malý a levný byt? Tak si představuješ dobrý život? Kdybys měl v ČR 2 zaměstnání , tak jsi tam na tom možná ještě lépe. Jenže v ČR je nedostatek práce bohužel. Nechápu, proč si nechcete přiznat, že život je v Německu o hodně dražší a ty příjmy nejsou zase až tak vysoké vhledem k těm nákladům? Nebo to všichni jezdíte na českých RZ, šidíte německý finanční úřad atd.?
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #665 : Leden 09, 2014, 09:08:36 am »

Jirike aky si naivny len ...pozna pripad kedy jeden emigrant sa dostal do financnych tazkosti nemal na najom atd okamzite mu posielali vyhrazne listy do 3mes ho vystahovali nebyt socialky skonci na ulici...vravel mi nieco strasne ako sli ponom...to iste aj zdravotka.,..dokym platis im peniaze si dobri...akonahle si dlhsie chory posielaju ti vyhrazne listy a podobne.....nemas tu nic odzite zijes tu na dakom oblaciku a myslis si ze v akom spravodlivom svete na zapade si sa ocitol....az raz ztoho precitnes...mas dake roky ale si naivny uplne.
Jistě, vím i o spoustě Němců, kteří museli vyhlásit osobní bankrot nebo jak se tomu tady říká, těch případů je hodně i tady v Německu. Někdy se mi zdá, že někteří zdejší diskutující žijí v nějaké izolaci s okolím a věří jen svým iluzím.
Znám Italku, která také neměla peníze a přestože tady žije spoustu let, řekli jí, že už jí ani jejím dětem pomáhat nebudou, že bude muset odejít zpět do Itálie, když na život v Německu nemá prostředky, žádná legrace. A těžko ta holka s dětma najde v pohraničí dobře placenou práci. A bude ještě hůř - viz kampaň proti přistěhovalcům, začnou se dít věci
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #666 : Leden 09, 2014, 09:16:49 am »

To jste teda v ČR museli vydělávat hodně málo, když tady máte 2,5 x více

Ty se tady porad neohanej, cos vydelala, inteligentni osobo, staci, co jsme videli tady. Nämlich, ze nemas ani rezervu, abys mohla zaplatit 500 Euro pokuty. A bud rada, ze jsi jeste tady, jak uz jsem jednou psala, v Cechach by se soukromi exekutori s tebou nemazlili. V Nemecku pracuji pod statem, tam nemusi za kazdou cenu trhnout na dluznikovi majlant, chovaji se uplne jinak. O tom, kolik lidi spachalo za tu dobu, co tihle lapkove v Cechach maji prakticky neomezenou moc,  ze zoufalstvi sebevrazdu, ci skoncilo "pod mostem" kvuli par korunam, samozrejme prehled nemas, ze?
 

mám pocit, že kdybych té hodné paní ukázala, že jsem schopna jí z fleku zaplatit 500 E, jistě by okamžitě podávala další žalobu, aby mě neustále oškubávala atd. A navíc mě to štve už z principu platit za něco o čem si myslím, že jsem rozhodně nezpůsobila. To by štvalo asi každého.
A moc si to tady s exekutory nemaluj, jak jsem psala, moje kamarádka s nimi tady má taky své zkušenosti, vůbec je nezajímalo, zda bude mít dostatek peněz pro děti atd. Docela nepříjemné to pro ni bylo a stále je, protože to nemá pořád vyřešené. Nakonec si to vyzkoušej a uvidíš. Nejhorší tady je, když dlužíš státu, to pokud nemáš na zaplacení jdeš i do vězení. Znáš něco takového v ČR? Já ne. Ale to neříkám, že v ČR je s dluhy legrace, to jistě ne. Nikde není. Nakonec ten Němec asi zastřelil toho soudního exekutora, protože na něho byl milý a vlídný a mohl se s ním dohodnout  Škleb Škleb
« Poslední změna: Leden 09, 2014, 09:26:14 am od dorotkaforyou » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #667 : Leden 09, 2014, 09:26:13 am »

Jirike aky si naivny len ...pozna pripad kedy jeden emigrant sa dostal do financnych tazkosti nemal na najom atd okamzite mu posielali vyhrazne listy do 3mes ho vystahovali nebyt socialky skonci na ulici...vravel mi nieco strasne ako sli ponom...to iste aj zdravotka.,..dokym platis im peniaze si dobri...akonahle si dlhsie chory posielaju ti vyhrazne listy a podobne.....nemas tu nic odzite zijes tu na dakom oblaciku a myslis si ze v akom spravodlivom svete na zapade si sa ocitol....az raz ztoho precitnes...mas dake roky ale si naivny uplne.
Jistě, vím i o spoustě Němců, kteří museli vyhlásit osobní bankrot nebo jak se tomu tady říká, těch případů je hodně i tady v Německu. Někdy se mi zdá, že někteří zdejší diskutující žijí v nějaké izolaci s okolím a věří jen svým iluzím.
Znám Italku, která také neměla peníze a přestože tady žije spoustu let, řekli jí, že už jí ani jejím dětem pomáhat nebudou, že bude muset odejít zpět do Itálie, když na život v Německu nemá prostředky, žádná legrace. A těžko ta holka s dětma najde v pohraničí dobře placenou práci. A bude ještě hůř - viz kampaň proti přistěhovalcům, začnou se dít věci
Jirike aky si naivny len ...pozna pripad kedy jeden emigrant sa dostal do financnych tazkosti nemal na najom atd okamzite mu posielali vyhrazne listy do 3mes ho vystahovali nebyt socialky skonci na ulici...vravel mi nieco strasne ako sli ponom...to iste aj zdravotka.,..dokym platis im peniaze si dobri...akonahle si dlhsie chory posielaju ti vyhrazne listy a podobne.....nemas tu nic odzite zijes tu na dakom oblaciku a myslis si ze v akom spravodlivom svete na zapade si sa ocitol....az raz ztoho precitnes...mas dake roky ale si naivny uplne.

Co se vystehovani z bytu tyka, co je na tom spatneho? To jenom asi  ty, Harry, kdybys vlastnil nejaky byt, tak bys tam nechal najemnika bydlet zadarmo, ze? Protoze ty jsi takovy lidumil!!!  Zvlaste, kdybys byl treba na ten prijem z najmu odkazany. Tebe uz nelze oznacit ani za naivniho.....
A vsechno je spatne, i to , ze mu pomohla socialka. Kdezto v Cechach by z davno chrapal na hlavnim nadrazi. Vzdyt ty uz ani nevis, co to taras za somariny. Hlavne, ze taras. Jak flasinet.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #668 : Leden 09, 2014, 09:27:50 am »

Jirike aky si naivny len ...pozna pripad kedy jeden emigrant sa dostal do financnych tazkosti nemal na najom atd okamzite mu posielali vyhrazne listy do 3mes ho vystahovali nebyt socialky skonci na ulici...vravel mi nieco strasne ako sli ponom...to iste aj zdravotka.,..dokym platis im peniaze si dobri...akonahle si dlhsie chory posielaju ti vyhrazne listy a podobne.....nemas tu nic odzite zijes tu na dakom oblaciku a myslis si ze v akom spravodlivom svete na zapade si sa ocitol....az raz ztoho precitnes...mas dake roky ale si naivny uplne.
Jistě, vím i o spoustě Němců, kteří museli vyhlásit osobní bankrot nebo jak se tomu tady říká, těch případů je hodně i tady v Německu. Někdy se mi zdá, že někteří zdejší diskutující žijí v nějaké izolaci s okolím a věří jen svým iluzím.
Znám Italku, která také neměla peníze a přestože tady žije spoustu let, řekli jí, že už jí ani jejím dětem pomáhat nebudou, že bude muset odejít zpět do Itálie, když na život v Německu nemá prostředky, žádná legrace. A těžko ta holka s dětma najde v pohraničí dobře placenou práci. A bude ještě hůř - viz kampaň proti přistěhovalcům, začnou se dít věci
Jirike aky si naivny len ...pozna pripad kedy jeden emigrant sa dostal do financnych tazkosti nemal na najom atd okamzite mu posielali vyhrazne listy do 3mes ho vystahovali nebyt socialky skonci na ulici...vravel mi nieco strasne ako sli ponom...to iste aj zdravotka.,..dokym platis im peniaze si dobri...akonahle si dlhsie chory posielaju ti vyhrazne listy a podobne.....nemas tu nic odzite zijes tu na dakom oblaciku a myslis si ze v akom spravodlivom svete na zapade si sa ocitol....az raz ztoho precitnes...mas dake roky ale si naivny uplne.

Co se vystehovani z bytu tyka, co je na tom spatneho? To jenom asi  ty, Harry, kdybys vlastnil nejaky byt, tak bys tam nechal najemnika bydlet zadarmo, ze? Protoze ty jsi takovy lidumil!!!  Zvlaste, kdybys byl treba na ten prijem z najmu odkazany. Tebe uz nelze oznacit ani za naivniho.....
A vsechno je spatne, i to , ze mu pomohla socialka. Kdezto v Cechach by z davno chrapal na hlavnim nadrazi. Vzdyt ty uz ani nevis, co to taras za somariny. Hlavne, ze taras. Jak flasinet.

Tak tomu Němci co mu hráblo, asi hodně pomohla sociálka, když ho vystěhovali. A četla jsem, že v tom bytě bydlel spoustu let. Fakt být takhle naivní, musí se ti opravdu pěkně žít, to ti závidím.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #669 : Leden 09, 2014, 09:38:14 am »

Tak tomu Němci co mu hráblo, asi hodně pomohla sociálka, když ho vystěhovali. A četla jsem, že v tom bytě bydlel spoustu let. Fakt být takhle naivní, musí se ti opravdu pěkně žít, to ti závidím.

Hrabnout muze kazdemu, nakonec i tobe.
A pristoupim-li na tvoji zavadejici argumetaci, kdy jeden, (zrejme latentni cvok )zabil soudniho vykonavatele, tak co je to vesrovnani, kdyz v Cesku vyhodil jeden blazen do vzduchu hned cely barak a ma na svedomi 6 zivotu a 11 zranenych.

 http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vybuch-a-pozar-v-dome-ve-frenstate-maji-sestou-obet/905439&id_seznam=33
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #670 : Leden 09, 2014, 09:48:24 am »

Tak tomu Němci co mu hráblo, asi hodně pomohla sociálka, když ho vystěhovali. A četla jsem, že v tom bytě bydlel spoustu let. Fakt být takhle naivní, musí se ti opravdu pěkně žít, to ti závidím.

Hrabnout muze kazdemu, nakonec i tobe.
A pristoupim-li na tvoji zavadejici argumetaci, kdy jeden, (zrejme latentni cvok )zabil soudniho vykonavatele, tak co je to vesrovnani, kdyz v Cesku vyhodil jeden blazen do vzduchu hned cely barak a ma na svedomi 6 zivotu a 11 zranenych.

 http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vybuch-a-pozar-v-dome-ve-frenstate-maji-sestou-obet/905439&id_seznam=33

a to bylo kvůli exekuci? spíš kvůli nepřátelství mezi těmi lidmi v baráku, i když exekuce tam probíhala taky a podali ji ti spolumajitelé. Nikde to není s exekucemi jednoduché, jen si nemysli. A tady by se s tebou jako s cizincem vůbec nemazali, nedělej si žádné iluze
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #671 : Leden 09, 2014, 10:27:41 am »

Jirike aky si naivny len ...pozna pripad kedy jeden emigrant sa dostal do financnych tazkosti nemal na najom atd okamzite mu posielali vyhrazne listy do 3mes ho vystahovali nebyt socialky skonci na ulici...vravel mi nieco strasne ako sli ponom...to iste aj zdravotka.,..dokym platis im peniaze si dobri...akonahle si dlhsie chory posielaju ti vyhrazne listy a podobne.....nemas tu nic odzite zijes tu na dakom oblaciku a myslis si ze v akom spravodlivom svete na zapade si sa ocitol....az raz ztoho precitnes...mas dake roky ale si naivny uplne.

A v čem sem naivni ? Na co to odpovidas ?

Zase odpovidas asi nekomu jinemu, že ?

Je tak slozite použít citaci, nebo se podivat komu odpovidas ?? Co???
« Poslední změna: Leden 09, 2014, 10:32:12 am od jirike » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #672 : Leden 09, 2014, 10:42:54 am »


To jste teda v ČR museli vydělávat hodně málo, když tady máte 2,5 x více

Smích Smích Smích
Proc si to myslis ? Z ceho vychazis ??
Dalsi z Tvych dedukci ? Mrknutí
Uz sem to tady psal, pokud je to pro Tebe tak dulezite, jiste si to najdes.

a nejsi to ty co jsi psal, že pracujete od nevidím do nevidím, manželka chodí ještě po večerech uklízet, máte malý a levný byt? Tak si představuješ dobrý život? Kdybys měl v ČR 2 zaměstnání , tak jsi tam na tom možná ještě lépe. Jenže v ČR je nedostatek práce bohužel. Nechápu, proč si nechcete přiznat, že život je v Německu o hodně dražší a ty příjmy nejsou zase až tak vysoké vhledem k těm nákladům? Nebo to všichni jezdíte na českých RZ, šidíte německý finanční úřad atd.?

Ne, nic takoveho sem rozhodne nepsal. Pokud ano najdi me to a pouzij citaci.
Psal sem ze pritelkyne pracuje na 30h v tydnu v samosce a 10h na ŽL uklizet. Nikoli vsak po vecerech. A 40h tydne je pro me normalni pracovni doba. Zbytek sem odpovidal v jinem temetu, pridam níže. ..

quote author=jirike link=topic=16005.msg39773#msg39773 date=1389259332]

Je to sice hezké, že makáte od nevidím do nevidím, mačkáte se v malém, levném bytě, ale mě by se takový život moc nelíbil. Ale napsal jsi pravdu o životě v Německu, o tom blahobytu, jaký si tak pochvalujete. Někdo holt nemá vysoké nároky a já mám skromné lidi na druhé straně i ráda :-)


Doroto velmi slusne Te pozadam aby si prestala s bezduvodnyma ironickyma poznamkama na moji adresu, jako ze neplatim nemecke pojištění na auto, nebo ze se mackame v malem byte, poznamky k nasim vydelkum a podobne... Dopravazene velmi casto urazkama.

Bez naslednych omluv protoze to zatim ani jednou nebylo opravnene a byli to jen spekulace a domněnky a lži a jen hloupe trapne a pomalu si zacinam myslet že i závistive rejpani.

Pokud sem napsal jak sme to udelali ja s pritelkyni na zacatku, neznamena to ze je to tak i dnes.
A levnejsi bydleni nemusi znamenat malicky byt ve kterym se mackame. Ted mame cca 80m2 za 450,- vcetne vedlejsich poplatku.
Topeni a eletriku si platime sami.
Dale ta prace. Kazdy chce mit do Vanoc hotove bydleni a od davnych dob plati ze rijen - prosinec jsou pro nas obkladace nejsilnější mesice, ale volno si vyberu a tak mam hodin jako kdokoli jiny.
Auto mam koupene tady a na nemeckych znackach.
V ČR byl čistý příjem nasi domacnosti cca 53tis.to me neprijde jako maly, jak si napsala, ale tady je v prepoctu 2,5x vetsi.
Mame se radi a sme tady stastny a jestli se Ti takovy zivot libi nebo nelibi jak tady zijem a jestli by si tak zila Ty a nebo nezila je me vcelku jedno.

Ja Tvuj plat taky nehodnotim ani Tve splaceni 500eur po dvackach...
Ani Tvou praci ani Tvuj zivot...

Každý sam je strůjce svého osudu...

Jeste neco ? Co???
[/quote]
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #673 : Leden 09, 2014, 12:21:49 pm »

Jirike aky si naivny len ...pozna pripad kedy jeden emigrant sa dostal do financnych tazkosti nemal na najom atd okamzite mu posielali vyhrazne listy do 3mes ho vystahovali nebyt socialky skonci na ulici...vravel mi nieco strasne ako sli ponom...to iste aj zdravotka.,..dokym platis im peniaze si dobri...akonahle si dlhsie chory posielaju ti vyhrazne listy a podobne.....nemas tu nic odzite zijes tu na dakom oblaciku a myslis si ze v akom spravodlivom svete na zapade si sa ocitol....az raz ztoho precitnes...mas dake roky ale si naivny uplne.

A v čem sem naivni ? Na co to odpovidas ?

Zase odpovidas asi nekomu jinemu, že ?

Je tak slozite použít citaci, nebo se podivat komu odpovidas ?? Co???

Tak když napíše Jirike je naivní tak je asi každému jasné komu odpovídá nebo tobě to jasný není??? :-)
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #674 : Leden 09, 2014, 12:29:05 pm »


To jste teda v ČR museli vydělávat hodně málo, když tady máte 2,5 x více

Smích Smích Smích
Proc si to myslis ? Z ceho vychazis ??
Dalsi z Tvych dedukci ? Mrknutí
Uz sem to tady psal, pokud je to pro Tebe tak dulezite, jiste si to najdes.

a nejsi to ty co jsi psal, že pracujete od nevidím do nevidím, manželka chodí ještě po večerech uklízet, máte malý a levný byt? Tak si představuješ dobrý život? Kdybys měl v ČR 2 zaměstnání , tak jsi tam na tom možná ještě lépe. Jenže v ČR je nedostatek práce bohužel. Nechápu, proč si nechcete přiznat, že život je v Německu o hodně dražší a ty příjmy nejsou zase až tak vysoké vhledem k těm nákladům? Nebo to všichni jezdíte na českých RZ, šidíte německý finanční úřad atd.?

Ne, nic takoveho sem rozhodne nepsal. Pokud ano najdi me to a pouzij citaci.
Psal sem ze pritelkyne pracuje na 30h v tydnu v samosce a 10h na ŽL uklizet. Nikoli vsak po vecerech. A 40h tydne je pro me normalni pracovni doba. Zbytek sem odpovidal v jinem temetu, pridam níže. ..

quote author=jirike link=topic=16005.msg39773#msg39773 date=1389259332]

Je to sice hezké, že makáte od nevidím do nevidím, mačkáte se v malém, levném bytě, ale mě by se takový život moc nelíbil. Ale napsal jsi pravdu o životě v Německu, o tom blahobytu, jaký si tak pochvalujete. Někdo holt nemá vysoké nároky a já mám skromné lidi na druhé straně i ráda :-)


Doroto velmi slusne Te pozadam aby si prestala s bezduvodnyma ironickyma poznamkama na moji adresu, jako ze neplatim nemecke pojištění na auto, nebo ze se mackame v malem byte, poznamky k nasim vydelkum a podobne... Dopravazene velmi casto urazkama.

Bez naslednych omluv protoze to zatim ani jednou nebylo opravnene a byli to jen spekulace a domněnky a lži a jen hloupe trapne a pomalu si zacinam myslet že i závistive rejpani.

Pokud sem napsal jak sme to udelali ja s pritelkyni na zacatku, neznamena to ze je to tak i dnes.
A levnejsi bydleni nemusi znamenat malicky byt ve kterym se mackame. Ted mame cca 80m2 za 450,- vcetne vedlejsich poplatku.
Topeni a eletriku si platime sami.
Dale ta prace. Kazdy chce mit do Vanoc hotove bydleni a od davnych dob plati ze rijen - prosinec jsou pro nas obkladace nejsilnější mesice, ale volno si vyberu a tak mam hodin jako kdokoli jiny.
Auto mam koupene tady a na nemeckych znackach.
V ČR byl čistý příjem nasi domacnosti cca 53tis.to me neprijde jako maly, jak si napsala, ale tady je v prepoctu 2,5x vetsi.
Mame se radi a sme tady stastny a jestli se Ti takovy zivot libi nebo nelibi jak tady zijem a jestli by si tak zila Ty a nebo nezila je me vcelku jedno.

Ja Tvuj plat taky nehodnotim ani Tve splaceni 500eur po dvackach...
Ani Tvou praci ani Tvuj zivot...

Každý sam je strůjce svého osudu...

Jeste neco ? Co???
[/quote]

Tohle jsi nepsal ty? Tak asi tvůj dvojník a není to tak dávno:
"Kdyby si trosku cetl i ostani uz by si davno vedel Daron že Tva nemcina je od pocatku lepsi jak ta moje dnes  Mrknutí
Zadny majster nejsem  Úsměv

1.Nasli sme levne bydleni
2.Pritelkyne chodi po praci uklizet aby privydelala
3.Ja mel tento tyden opet 57h (placenych plus cesty)

Nebulime, nebehame po socialkach, makame...
Dnes je to stejne jako pred 2 rojy kdyz sem sem na trvalo prisel, tak me nepodsouvej Tve teorie... Jake to bylo tenkrat a jake dnes.
Ja ziju v realite a sem s ni spokojenej  Mrknutí

Trosku si znetvoril i teorii socialniho statu.
Jistěže nebudes zadat stat o prispevek na bydleni az budes mit 2500,-€ netto...
Teoreticky... Opet. Jako u toho bytu.
To totiz neni realita nýbrž Tve domenky.
Ja Ti to samozřejme preju ale zaroven nabadam k opatrnosti...
Aby si tady za 10 let nepsal ze uz si tady deset let a....
Tim chci rict ze casy kdy prace IT techniku a programatoru byla zlate udoli uz jsou pryc...
Dnes je trh nasycen tolika lidmy v tomto oboru ze pokud nenabizis opravdu neco vyjmecneho, tak by se Ti mohlo stat ze i s lepsi nemcinou to nebude nic moc...

Takze krucek po krucku za lepsim zivotem bude asi lepsi cesta nez ta, kterou tady prezentujes...

To ze - Dnes buduna socialce at me pomuze a za rok nebo dva budu mit 2,5 tisice... a vratim
Aby se Ti nestalo ze budes tam kde ses a budes rad...  Mrknutí že to vubec mas...

Moje teorie na socialni stat je malinko jina....
Ze Ty tomu statu davas...
A on Ti to vraci treba v peknych silnicich, v usmevavych urednicich na uradech a jinych...

A zaroven Ti kryje (ten stat) zada a kdyby se Ti neco prihodilo a Ty to potreboval, tak Ti to vrati i tak, že Ti pomůže

A ne ze Ty ho nejdriv vysajes a pak mu to mozna vratis....
Takovych lidi je minimum (cest vyjimkam jak rika Hary

Jiny stat Ti poskytl bezplatnou zdravotni peci take skolu.
Tu vysokou nevim jestli nebyla soukroma ale i tu stat podporuje.
Tedy nejmene 20 let do Tebe stat uz investoval s teoretickou vidinou toho, že Ty dostudujes, zacnes makat a odvadet soc.zdrav.a dane a zacnes to tomu statu vracet...
A co se stalo ??  Mrknutí
Si v jinem statu a opet ho chces nejdriv dojit...

Hm ? Neni na tom neco ?  Mrknutí

Nekteri lide su ten socialni system představují zajimave...  Smích"
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München